Współpraca WIOŚ z Lubuskim Kuratorium Oświaty w ramach obchodów tegorocznego Dnia Ochrony Środowiska

- Aktualności - 2013-03-13

12 marca 2013 r. w Gorzowie Wlkp. odbyło się spotkanie Lubuskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska – Małgorzaty Szablowskiej z Lubuskim Kuratorem Oświaty – Bogną Ferensztajn.

Tematem spotkania był edukacyjny aspekt tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Środowiska, organizowanych przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska 5 czerwca w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze. W związku z tym, że wydarzenie będzie adresowane w dużej mierze do młodzieży szkolnej, inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem i aprobatą Kuratorium.

Obchody poprzedzi konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych na plakat promujący Dzień Ochrony Środowiska w województwie lubuskim. Zwycięska praca będzie promowała wydarzenie, a laureaci oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych otrzymają również zaproszenie na praktyczną lekcję ekologii do lubuskiego WIOŚ.  Konkurs zostanie ogłoszony w kwietniu, a do jego organizacji włączą się aktywnie przedstawiciele Lubuskiego Kuratora Oświaty.

spotkanie LWOŚ i Kuratora

udostpnij