Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Nowej Soli

- Aktualności - 2013-05-20

Tegoroczne Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka odbyły się 17 maja w Nowej Soli. Obchody tradycyjnie już rozpoczęły się mszą świętą. Następnie podczas uroczystego apelu najbardziej zasłużonym strażakom wręczono odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe.

Jednym najważniejszych punktów uroczystości było oficjalne otwarcie nowej siedziby  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli. Strażnicę wybudowano przy wsparciu środków unijnych. W ramach inwestycji, która rozpoczęła się w 2007 r., powstał jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w województwie, dostosowany do potrzeb wymagającej służby, z pełnym zapleczem socjalnym i sportowym. Przeprowadzka trwała od początku roku. Do nowej siedziby przeniosło się 62 strażaków z Komendy Powiatowej i jednostki ratowniczo-gaśniczej.

W uroczystości udział wzięli między innymi: Marcin JabłońskiPodsekretarz Stanu w MSW, Andrzej DychaPodsekretarz Stanu w MG,  Elżbieta Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego, Jan Świrepo – Wicewojewoda Lubuski, generał brygadier Wiesław Leśniakiewicz – Komendant Główny PSP, parlamentarzyści, samorządowcy, szefowie i przedstawiciele Policji, Straży Granicznej i Wojska Polskiego, Komendanci Miejscy i Powiatowi PSP woj. lubuskiego, podmioty współpracujące z jednostkami PSP, przedstawiciele służb ratowniczych z Niemiec, a także i przede wszystkim funkcjonariusze PSP i druhowie OSP.  WIOŚ w Zielonej Górze reprezentowała Małgorzata Szablowska – Lubuski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska.

IMG_5963

IMG_6026

IMG_6003

IMG_6000

udostpnij