Radio Elka: Będzie śledztwo

- Media o nas - 2013-01-23

Prokuratura Rejonowa we Wschowie zbada sprawę składowania odpadów na terenie gminy Wschowa. Od grudnia trwało postępowanie sprawdzające, mające ustalić, czy dowody są na tyle mocne, aby wszcząć śledztwo.
Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez firmę z Osowej Sieni złożył Lubuski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska. W wyniku prowadzonej kontroli, WIOŚ stwierdził że zakopywanie odpadów stwarza realne zagrożenie dla środowiska gruntowo-wodnego.
– Dziś zapadła decyzja o wszczęciu śledztwa w sprawie zaistniałego w okresie od 2001 roku do 11 grudnia 2012 roku w miejscowości Osowa Sień zanieczyszczenia ziemi na terenie zbiornika wód podziemnych oraz w sprawie składowania wbrew przepisom odpadów i substancji w ten sposób, że mogłoby to zagrażać życiu wielu osób lub spowodować zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach – mówi Bartosz Jabłoński, zastępca prokuratora rejonowego we Wschowie.
Na razie śledztwo toczy się w sprawie zanieczyszczenia środowiska, a nie przeciwko konkretnym osobom. Prokuratura będzie wykonywać dalsze czynności i przesłuchiwać kolejnych świadków.

Więcej w Radiu Elka

udostpnij