Zmarł Wacław Pakuła – pierwszy Lubuski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska

- Aktualności, Komunikaty - 2019-01-11

Z przykrością informujemy, że zmarł inż. Wacław Pakuła współtwórca i długoletni pracownik państwowych organów ochrony środowiska w Gorzowie Wielkopolskim.

Wacław Pakuła był inżynierem budownictwa wodnego. Przez szereg lat związany z gospodarką wodną. Od 1976 roku w nowopowstałej Samodzielnej Pracowni Badań i Kontroli Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim, następnie w Ośrodku Badań i Kontroli Środowiska, którego był wicedyrektorem. Po powstaniu Inspekcji Ochrony Środowiska w 1991 roku naczelnik wydziału inspekcji w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska, a w latach 1997-98 Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim.

Po reformie administracyjnej i powstaniu województwa lubuskiego pełnił funkcję pierwszego Lubuskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. W czerwcu 1999 roku przeszedł na emeryturę.

Wodniak, działacz sportowy, wychowawca młodych kadr ochrony środowiska, ekspert, a przede wszystkim wspaniały, dobry człowiek. Żegnamy Go z wielkim żalem.

Pogrzeb Wacława Pakuły odbędzie się 11 stycznia 2019 r. (piątek) o godz. 14.00 na cmentarzu przy ul. Żwirowej w Gorzowie Wielkopolskim.

udostpnij