Wspólna wizyta Lubuskiego Kuratora Oświaty i Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie

- Aktualności, Edukacja ekologiczna - 2013-05-23

Wśród prac wyróżnionych w konkursie plastycznym WIOŚ na plakat promujący Lubuskie Obchody Międzynarodowego Dnia Ochrony Środowiska znalazł się plakat wykonany przez Mirosława Nadobnika – niepełnosprawnego uczenia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie. Chłopiec od urodzenia porusza się na wózku. Swoją pracę wykonał ustami i kikutem kończyny górnej.

W dniu 23 maja br. Pani Małgorzata Szablowska – Lubuski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie razem z Panią Bogną Ferensztajn – Lubuskim Kuratorem Oświaty, wręczając wspólnie wyjątkowemu laureatowi dyplom i nagrodę ufundowaną przez WIOŚ – sztalugę malarską, (specjalnie dostosowaną  do potrzeb niepełnosprawnego chłopca) oraz farby i akcesoria plastyczne. Wszyscy uczniowie ośrodka, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali dodatkowo małe upominki oraz bilety na basen w Centrum Rekreacyjno – Sportowym „Słowianka” w Gorzowie Wlkp.

Wizyta w ośrodku zbiegła się jednocześnie z „Dniem Otwartych Drzwi Szkoły”. Zaproszeni goście mieli wyjątkową okazję do zapoznania się ze specyfiką pracy placówki i osiągnięciami jej podopiecznych.

zdjęcie główne

udostpnij