Warsztaty o postępowaniu z odpadami po akcjach ratowniczych i wypadkach

- Aktualności - 2012-12-12

W dniu 12 grudnia 2012 r. w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze odbyły się warsztaty dla przedstawicieli lubuskich starostw na temat problematyki postępowania z odpadami powstającymi podczas przeprowadzanych akcji ratowniczych i odpadami powypadkowymi. Warsztaty były wspólną inicjatywą Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze.

Spotkanie rozpoczął Wojciech Konopczyński – Zastępca Lubuskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, który przywitał uczestników warsztatów, a następnie przybliżył cel i tematykę spotkania.

Podczas warsztatów omówione zostały następujące kwestie:

  • Poważne awarie (definicje, kryteria, charakterystyka zagrożeń i kompetencje Inspekcji Ochrony Środowiska,
  • Postępowanie z odpadami powstającymi podczas akcji ratowniczych oraz odpadami powypadkowymi – analiza prawna,
  • Postępowanie z odpadami niebezpiecznymi porzuconymi przez nieznanych sprawców,
  • Postępowanie jednostek PSP z odpadami powstającymi podczas akcji ratowniczych.

Warsztaty zakończyły się dyskusją i wzajemna wymianą doświadczeń. Zgodnie uznano, że istnieje potrzeba zorganizowania w I półroczu 2013 roku podobnego spotkania w szerszym gronie – z udziałem przedstawicieli zarządców dróg, Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gorzowie Wlkp. i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

Prezentacje do pobrania:

powazneawariepostepowaniepsp odpadyniebezpiecznepostepowaniezodpadami
udostpnij