Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego WIOŚ na plakat promujący Lubuskie Obchody Międzynarodowego Dnia Ochrony Środowiska

- Aktualności, Edukacja ekologiczna - 2013-05-23

Uroczyste wręczenie dyplomów nagród i laureatom konkursu plastycznego na plakat promujący Lubuskie Obchody Międzynarodowego Dnia Ochrony Środowiska odbyło się 22 maja w siedzibie WIOŚ w Zielonej Górze.

Laureatka pierwszego miejsca – Malwina Smarzyńska, uczennica Szkoły Podstawowej  nr 5 w Żarach została zaproszona do siedziby WIOŚ  razem z rodzicami i całą klasą II a. Nagrodą za pierwsze miejsce w konkursie była m.in. mini wieża ufundowana przez WIOŚ, wejście całej klasy do Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Zielonej Górze – sponsorowane przez Miasto Zielona Góra oraz albumy książkowe i gadżety ekologiczne – przekazane m.in. przez Wojewodę Lubuskiego i Lubuskiego Kuratora Oświaty.

DSC00634

WIOŚ w Zielonej Górze w dniu 22 maja odwiedzili również pozostali wyróżnieni w konkursie: Mateusz Chodacki ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Zielonej Górze (wraz z całą klasą II a), Laura Busz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach, Marcin Zaskórski ze Szkoły Podstawowej w Czerwieńsku oraz uczniowie klasy I a Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowej Soli – Wiktoria Kolańska i Jakub Drzała.

Wszystkie zaproszone dzieci oficjalnie przywitała Małgorzata Szablowska – Lubuski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska. Po wręczeniu nagród dzieci uczestniczyły w specjalnych pokazach i atrakcjach przygotowanych przez laboratorium WIOŚ. Dla małych gości przygotowano m.in. konkurs na najgłośniejszy krzyk (rekordzista wykrzyczał samodzielnie prawie 120 decybeli!) oraz zwiedzanie laboratorium połączone z  prezentacją i udziałem w spektakularnych i jednocześnie bezpiecznych eksperymentach chemicznych. Dzieci miały okazję zobaczyć m.in. niesamowitą „burzę w próbówce”  i chemiczny „wulkan”.

Konkurs plastyczny zorganizowany został przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze już po raz drugi, tym razem również przy wsparciu Lubuskiego Kuratorium Oświaty i cieszył się nadspodziewanie dużym zainteresowaniem. Okazało się, że jest to jedna z bardzo skutecznych form edukacji ekologicznej.

Wszystkim laureatom i uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie już za rok !

Galeria zdjęć

udostpnij