Uroczyste otwarcie zmodernizowanego budynku Lubuskiego Inspektoratu Weterynarii

- Aktualności - 2014-03-14

DSC_0015W uroczystości otwarcia zmodernizowanego budynku Lubuskiego Inspektoratu Weterynarii uczestniczyła Małgorzata Szablowska Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska. W liście gratulacyjnym przekazanym na ręce Lubuskiego Lekarza Weterynarii Tadeusza Woźniaka Inspektor napisała m. in.: Dzień oddania do użytku nowego budynku był wyczekiwany szczególnie przez pracowników Inspekcji już od kilku lat. Najistotniejsze jest jednak to, że będzie on służył wszystkim mieszkańcom Województwa Lubuskiego wyznaczając nowe standardy w obsłudze interesantów, a także  stanie się wizytówką jednostki.

W otwarciu wziął udział Wojewoda Lubuski Jerzy Ostrouch, który podsumowując uroczystość powiedział: – Dziękuję wszystkim lekarzom weterynarii za szczególną troskę. Służby weterynaryjne dbając o zwierzęta, dbają o bezpieczeństwo i zdrowie Lubuszan, za to serdecznie dziękuję.

Uroczystość połączona została z odsłonięciem płaskorzeźby i tablicy upamiętniającej prof. dr hab. Michała Mazurkiewicza wybitnego specjalisty w dziedzinie weterynarii. – Dzisiejsze odsłonięcie płaskorzeźby i tablicy oraz nazwanie sali konferencyjnej imieniem prof. dr hab. dr honoris causa Michała Mazurkiewicza jest wyrazem szacunku i pamięci dla wybitnego naukowca, patrioty, a przede wszystkim skromnego człowieka – powiedział Lubuski Lekarz Weterynarii Tadeusz Woźniak. Pochlebne opinie o profesorze Michale Mazurkiewiczu to najlepszy dowód na to, jak wielkim szacunkiem cieszył się wśród osób, które go znały. Tadeusz Woźniak podziękował pracownikom wojewódzkiego inspektoratu, zakładu higieny weterynaryjnej, powiatowych inspektoratów weterynarii i lekarzom wolnej praktyki za ofiarność, cierpliwość i pracowitość oraz postawę w służbie oddania i wierności zawodowi.

Podczas uroczystości, która odbyła się w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze wojewoda Jerzy Ostrouch oraz Wojewódzki Lekarz Weterynarii Tadeusz Woźniak uhonorowali dziewięciu lekarzy weterynarii z naszego województwa. Na wniosek Głównego Lekarza Weterynarii Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi nadał odznakę honorową Zasłużony dla Rolnictwa następującym osobom: Piotr Grobelny, Wiktor Hodun, Artur Jarząbkowski, Krzysztof Kowalski, Jerzy Szenfeld, Maciej Szubiak, Władysław Szymański, Eugeniusz Węgrzyn, Leszek Ziaja, Ewa Sieruszulska.

udostpnij