Otwarcie Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli

- Aktualności - 2014-03-21

Lubuski Inspektor Ochrony Środowiska Maria Małgorzata Szablowska 21 marca 2014r. uczestniczyła w uroczystym otwarciu nowego budynku Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. – Nasze zawodowe drogi często się łączą. Dlatego cieszę się, że policja w kolejnym lubuskim mieście po Świebodzinie, Żaganiu, Sulęcinie i Słubicach ma nowoczesną, funkcjonalną, zapewniającą godne warunki pracy i zachowanie najwyższych, profesjonalnych standardów służby komendę.

W uroczystości wziął udział Komendant Główny Policji nadinspektor Marek Działoszyński, który powiedział m. in.:  – Jesteśmy w miejscu, w którym spełniają się marzenia, moje jako komendanta głównego, żeby stworzyć godziwe warunki pracy i służby policjantom i pracownikom cywilnym, a także marzenia 140 pracowników komendy, którzy do tej pory pracowali w ciężkich warunkach. Jestem głęboko przekonany, że lepsze warunki do służby będą wpływały na jeszcze wyższą jakość pracy.

Wojewoda Lubuski Jerzy Ostrouch zwrócił uwagę na fakt, że w województwie lubuskim dzięki takim inwestycjom można czuć się coraz bardziej bezpiecznie: – Troska o bezpieczeństwo obywateli to najważniejsze zadanie administracji publicznej, ten budynek jest najlepszym jej dowodem. Cieszę, że województwo lubuskie to takie miejsce, w którym podobnych inwestycji wykonywanych jest bardzo dużo. Mam nadzieję, że dzięki temu cała społeczność naszego regionu będzie czuła się coraz bezpieczniej.

Budynek wybudowany został za około 21 milinów złotych w ramach Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. Główne cele Programu to poprawa warunków obsługi obywateli oraz pracy funkcjonariuszy i pracowników cywilnych i stworzenie jednolitego standardu komend i komisariatów w całym kraju, w szczególności w części dla obywateli. Zadania realizuje Komenda Główna Policji we współpracy z MSW.

W liście gratulacyjnym skierowanym na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Nowej Soli M. Szablowska napisała m. in.:

Proszę przyjąć gratulacje z okazji otwarcia nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. To ważna i uroczysta chwila w historii jednostki, miasta i powiatu. Dzisiejsza uroczystość to również czas satysfakcji i potwierdzenia wartości wspólnych wysiłków wielu osób ukierunkowanych na jeden konkretny cel: poprawę warunków pracy nowosolskich policjantów. Cieszę się, że udało się to osiągnąć. (…) Jestem przekonana, że nowa Komenda będzie to pozytywnym impulsem w działaniu całej jednostki oraz wydatnie wpłynie na efekty codziennej pracy pełnej poświęcenia innym ludziom. Niech będzie ona potwierdzona społecznym zaufaniem i przychylnością.

Korzystając z okazji składam na Pana ręce wyrazy uznania za efekty dotychczasowych działań na rzecz bezpieczeństwa publicznego. Życzę niewyczerpanej, pozytywnej energii w kolejnych przedsięwzięciach, nieprzemijającego optymizmu i satysfakcji. Życzę również zdrowia, pomyślności i spełnienia osobistych zamierzeń.

udostpnij