Konkurs plastyczny z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Środowiska 2012

- Edukacja ekologiczna - 2012-06-21

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Środowiska, obchodzonego w dniu 5 czerwca 2012 roku Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze ogłosił konkurs plastyczny ,,Jak mogę przyczynić się do ochrony środowiska”.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i cieszył się nadspodziewanie dużym zainteresowaniem. Okazało się, że jest to jedna z bardzo skutecznych form edukacji ekologicznej.

Wpłynęło łącznie  207 prac plastycznych, wykonanych przez 186 autorów, w tym jedna praca w formie 2-ch plakatów wykonana grupowo przez klasę 1d ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Zielonej Górze. Komisja Konkursowa przyznała po 3 nagrody główne w dwóch kategoriach wiekowych (klasy I-II i IV-VI) oraz 7 wyróżnień i 2 nagrody dodatkowe.

Wręczenie nagród odbyło się w dniu 5 czerwca 2012 r. w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze (ul. Siemiradzkiego 19) oraz w Delegaturze WIOŚ w Gorzowie Wlkp. (ul. Kostrzyńska 48).

Dla zaproszonych gości (dzieci i opiekunów) pracownicy WIOŚ przygotowali szereg atrakcji m.in. konkurs na najgłośniejszy okrzyk (rekordzista wykrzyczał samodzielnie ponad 108 decybeli), zwiedzanie laboratoriów połączone z prezentacją i udziałem w spektakularnych i jednocześnie bezpiecznych eksperymentach chemicznych. Dzieci miały okazję zobaczyć m.in. niesamowitą „burzę w próbówce”, chemiczny „wulkan” oraz poznać fenomen znikającego pisma.

 

udostpnij