Gazeta Lubuska: Pięknie rosną góry śmieci

- Aktualności, Media o nas - 2013-08-05

glsmieciW ciągu tego miesiąca wspięliśmy się na wyższy etap gospodarki odpadami. Do lasów i na pola wyrzu­camy śmieci… posegregowane. Czy na tym właśnie zależało autorom nowych przepisów? – pisze Gazeta Lubuska informując o podrzucaniu śmieci na granicy gmin Otyń i Zielona Góra. 

Małgorzata Szablowska Wojewódzki Inspektor Ochro­ny Środowiska, zbiera podobne sygnały. Nie brakuje ich. – Z reguły uprzątnięcie śmieci to zadanie gminy -mówi. – Informujemy samo­rząd i mobilizujemy. Powin­niśmy próby omijania prze­pisów zdusić w zarodku, aby nie tworzyć precedensów, kolejnych dzikich wysypisk. Ten miesiąc traktowaliśmy ulgowo, teraz posypią się kary.

Inspektorzy ochrony śro­dowiska boją się, że jesteśmy świadkami wylewania dziec­ka z kąpielą. Przez lata udało się przekonać wielu ludzi do segregacji odpadów i szkoda, jeśli tę pracę teraz trafi szlag. Bo ile ludzie mogą biegać na próżno z woreczkami i szukać pojemników? Czy jest proble­mem oznakować stare po­jemniki? – czytamy w Gazecie Lubuskiej.

Czytaj cały tekst

udostpnij